DreamBox İçin Alt Yazı Formatını Değiştirme [ Resimli Anlatım ]

Aşağa gitmek

DreamBox İçin Alt Yazı Formatını Değiştirme [ Resimli Anlatım ]

Mesaj   Bir Ptsi Mart 05, 2012 10:06 pm

DreamBox İçin Alt Yazı Formatını Değiştirme [ Resimli Anlatım ]

Arkadaşlar çogu zaman internetten alt yazı uzantısı srt vb. olan alt yazılar indiriyoruz.Tabiki bu uzantılı alt yazılar dreamboxta çalışmaz.O yüzden bu altyazıları dtc'ye çevirme ihtiyacı duyarız.

Bunun için ilk yapacağımız jDritic adlı programı bilgisayarımıza kurmak.Kurduğumuz zaman masa üstünde şöyle bir ikon çıkacaktır:


Bu ikona çift tıklayıp çalıştırdıktan sonra açılan pencerede open diyerek altyazısını çevirceğimiz dosyayı bulup open diyeceğiz.Alt yazımızı bulduktan sonra istersek burdan alt yazı hızını değiştirerek (bunu kumanda üzerindende yapabiliriz) convert'e tıklayacağız.

Tekrar çıkan pencerede done yazısı çıktıktan sonra işlemimiz bitmiştir.Üst satırında; dtc uzantılı yeni alt yazımızın nereye kayıt edildiğini görebiliriz.Quit diyerek pencereyi kapatıyoruz.


Daha sonra yeni dtc uzantılı alt yazımızı flashfxp yardımıyla var/tuxbox/Dritic/tit içine atıyoruz.Filmimiz başladığında sarı tuşa basarak dritic pluginini aktif hale getiriyoruz.Ve yüklediğimiz alt yazıyı seçerek Filmimiz Türkçe alt yazılı olarak seyretmeye başlıyoruz.


Kayıt tarihi : 01/01/70

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz